Poslední rozloučení s Jaroslavem Králem

Včera proběhlo na Ďáblickém hřbitově poslední rozloučení s naším bratrem JUDr. Jaroslavem Králem CSc., který zemřel loni v říjnu. Jarda byl místopředsedou ČSNS, ale především byl vzdělaný, poctivý, pracovitý a čestný vlastenec. 

Čest jeho památce!

Fotky a video

Jak se (také) dělá propaganda

Při příležitosti výročí konce války sleduji informace o pietních akcích, články, názory, připomínky. Narazil jsem na článek s názvem „10 ikonických fotografií z II. světové války“. Je školským příkladem nepravdivé propagandy.

Odkaz na celou analýzu Vladimíra Pelce

10 let od masakru v Oděse

Včera jsme se zúčastnili připomenutí masakru v Oděse, kde neonacisté postříleli a upálili 48 lidí.

Čest jejich památce!

Připomenutí německých zvěrstev v pevnosti Terezín

Dnes se Ilona Müllerová jako zástupce Předsednictva ČSNS zúčastnila pietního aktu v Malé pevnosti Terezín, kde bylo před 79 lety popraveno, navzdory rozkazu K. H. Franka, který zakazoval další popravy, celkem 51 lidí, z čehož nejmladšímu bylo 19 let a nejstarší, ženě, 57 let. Věkový průměr popravených byl něco málo přes 30 let. Stalo se to tři dny před útěkem gestapáckých dozorců, kteří se pokoušeli dostat do amerického zajetí. Zatímco ve většině Evropy se již slavilo osvobození, v Terezíně probíhal ještě 2. května 1945 masakr českých občanů, zejména levicové mládeže z odbojové skupiny Předvoj.

Smutné memento mori.

ČSNS podepsala koaliční smlouvu pro volby do Středočeského kraje

Lukáš Bouma podepsal za ČSNS koaliční smlouvu pro volby do Středočeského kraje. Koalice se jmenuje Spojená levice a jejím členy jsou KSČM, ČSSD a ČSNS.

Foto iportal.cz, odkaz na článek

Válka na Ukrajině jako řešení problémů západu

Poslechněte si místopředsedu ČSNS Karla Janka na Svobodném vysílači.

Video

KONTAKTUJTE NÁS

E-mail: info@csns.cz

Kontakt
Nahoru