ČSNS oslavila svátek práce v České Lípě

Na oslavě svátku práce v České Lípě, kde vystoupil také Josef Skála, Petr Bureš, František Pešek a Kateřina Benkö, pronesl předseda ČSNS následující projev.

Svátek práce slavíme proto, abychom si připomněli, že za odvedenou práci má člověk získat odpovídající a důstojnou mzdu. Kolik lidé vydělávají, je jedním z ukazatelů, jestli společnost směřuje správným směrem, ale hlavně, jestli vládní politici odvádějí dobrou práci. Věděli jste, že důstojná mzda byla v letošním roce vypočtena na 45 tisíc korun? Dvě třetiny z nás ji nevydělává.

Proč česká vláda neodvádí dobrou práci? Protože je to vláda zaprodanců, zrádců, prospěchářů a zlodějů. Nedělá rozhodnutí prospěšná pro národ, ale rozhodnutí prospěšná pro nadnárodní korporace. Na ně pracujeme, kvůli nim nás vykořisťují. Protože to, že na důstojnou mzdu dosáhne pouze třetina pracujících, vykořisťováním je.

Nadnárodním korporacím do zahraničí odvádíme ročně 500 miliard, to je jedna desetina HDP. V přepočtu to znamená, že každý pracující odvede na blaho nadnárodních ředitelů zeměkoule kolem 100 tisíc ročně. Nechybí Vám tyto peníze v peněžence? Myslím si, že ano.

Ale našim vykořisťovatelům je to stále málo. Plánují z našich kapes tahat další a další peníze na různé Green Dealy, emisní povolenky, nákupy nepotřebných stíhaček, zákaz spalovacích kotlů v rodinných domech, přípravu války s Ruskem atd. To nebude zadarmo. A platit to máte vy! Chcete?

Nemusíte! Moc v našem státě ještě stále vychází z vůle lidu. Tak je to napsané v ústavě. Pořád ještě můžeme říct našim nepřátelům STAČILO! Nevěřte politikům, kteří vám říkají, že blaho nám zajistí Evropská unie. Nezajistí. Evropská unie je výtvor nadnárodních korporací, které parazitují na pracujících. Nevěřte politikům, kteří nás zatahují do války! Volte vlastenecké uskupení, které ví, že bohatnout můžeme pouze vlastní prací, ale jen tehdy, když nám výdobytky této práce nebudou brát. Volte koalici STAČILO!

Video

KONTAKTUJTE NÁS

E-mail: info@csns.cz

Kontakt
Nahoru